Facebook Ads Library tippek versenytársfigyeléshez

Facebook Ads Library

Facebook Ads Library: belső nézet a versenytársak kampányairól

Hogyan érheted el a Facebook Ads Library-t?

Ahhoz, hogy elindulj a versenytársaid hirdetéseinek feltérképezésében, először csak írd be a Google keresőbe: Facebook Ads Library. Az első találatra kattintva egy olyan felületre jutsz, ahol ország, platform és időszak szerint is tudsz szűrni. Magyarországot kiválasztva máris hozzáférsz a hazai hirdetők kampányaihoz.

A videóban a Jettel kampányait vizsgáljuk: több mint 2400 hirdetést futtattak az elmúlt időszakban. Ebből kb. 180 volt aktív a vizsgálat időpontjában. Ezek között böngészve nemcsak az aktuális kreatívokat látod, hanem a korábban leállított kampányokat is, ami rengeteg következtetést enged meg a teljesítményükről.

Milyen infókat találsz egy-egy hirdetésben?

Egy-egy hirdetésre kattintva megtudhatod, mikor futott, milyen platformokon jelent meg (Facebook, Instagram, Messenger, Audience Network), és hogy milyen formátumú kreatívokat használtak. Már ebből is messzemenő következtetéseket lehet levonni: termékalapú kampányról van szó, vagy éppen arcokat, emberi történeteket használnak?

Az is árulkodó lehet, ha egy hirdetés már nem aktív. Ez jelezheti, hogy nem vált be, nem teljesített jól, vagy éppen csak egy időszakos promóció része volt. Érdemes megfigyelni, milyen típusú hirdetéseket kapcsolnak le hamar, és melyeket futtatják hosszabb ideig.

UTM paraméterek: rejtett infók az URL végén

Amint rákattintasz egy hirdetésre, megnyílik a mögötte lévő landing oldal is. Itt jön a varázslat: ha megnézed az oldal URL-jét, gyakran UTM paramétereket találsz a végén. Ezekből kiderülhet, milyen kampányról van szó, melyik platformról érkezik a látogató, és milyen céllal lett a kampány létrehozva.

A Jettel példájánál maradva: ha például az URL-ben ott az utm_campaign=konverzio, az máris elárulja, hogy konverzióközpontú hirdetésről van szó. Ha viszont nem látsz UTM-et, az is egy jelzés: lehet, hogy nem saját oldalra visz a kampány (pl. Google Play), vagy nem figyelnek a mérhetőségre – ami viszont neked előnyt jelenthet.

Hogyan tudod ezt az egészet okosan felhasználni?

Ez a módszer nem csak "kíváncsiskodás": ha tudatosan figyeled, hogyan kommunikálnak a versenytársaid, megtudhatod, milyen kampánystratégiákat használnak, hogyan célznak, milyen felületeken vannak jelen, és mire fókuszálnak vizuálisan. Innen ötletet meríthetsz, vagy éppen ellenpéldaként használhatod.

Sőt, ha a saját marketingesed nem használ UTM paramétereket vagy nem követi a hirdetések teljesítményét precízen, visszakérdezhetsz: miért nem? A versenytársak példáiból sok tanulság levonható, amit aztán beépíthetsz a saját rendszeredbe – profibb kampányok, hatékonyabb célzások és jobb mérhetőség érdekében.

Összefoglaló

A Facebook Ads Library egy nyitott ablak a versenytársaid marketingvilágára. Segítségével láthatod, mit, mikor és hol hirdetnek, milyen kreatívokat és célzásokat használnak, és akár az URL-ek UTM paramétereiből is következtethetsz a kampánystratégiára. Ha tudatosan figyeled ezeket, előnyhöz juthatsz – még akkor is, ha nincs óriási büdzséd. Gondolkodj rendszerben, figyelj a részletekre, és használd fel okosan az elérhető adatokat.

- -✁- - - - - -  - - - - - 

📈PPC Kampány optimalizáció, kezelés

Egy PPC kampány annyira lehet jó, amennyire a marketinges megértette a vásárlóidat, az üzletedet és a termékeidet (szolgáltatásodat). Ez idő, ráfordítás a marketingesek részéről is ideálisan, de legalább ennyire a te részedről is. Ha ez nincs, vagy hiányos, nem lesz elég hatékony a PPC kampányod sem.

Ügyfeleimnél mindig arra törekedek, hogy ne csak automatikus kampányokat futtassunk - hiszen ma már akár a Google, akár a Meta (Facebook és Instagram) felületein nagyon könnyen lehet kampányokat beállítani. Azonban, ha ilyen könnyű automatikus kampányokat beállítani, akkor minden bizonnyal a versenytársaid is így járnak el, de akkor mi lesz a te versenyelőnyöd velük szemben?

🎯PPC kampány referenciák

Az utóbbi években különböző cégek és webshopok kampányait kezelhettem, íme néhány referenciám:

📍Online marketing tanácsadás

Ha még nem vagy biztos benne, hogy rögtön rám bíznád a teljes PPC kampánykezelésedet, lehetőség van PPC kampány auditra és tanácsadásra is. Ez alatt megvizsgálom a jelenlegi kampányaidat, feltárom a lehetséges hiányosságokat, fejlesztendő területeket. Ha többre vagy kíváncsi nézd meg a PPC referenciámat és foglalj első ingyenes konzultációs időpontot.

💡Marketing mentorálás

Ha hosszabb távon szeretnéd, hogy téged vagy kollégáidat fejlesszem szakmai tudásommal, akkor érdemes lehet marketing mentorálást választanod. Ilyenkor a cégedre és a meglévő tudásodra alapozva, személyre szabottan fejlesszük a képességeidet, tudásodat azokon a területeken, amiket közösen határozunk meg.

- -✁- - - - - -  - - - - - 

Ezt a cikket elsőként is megkaphattad volna...

Iratkozz fel a hírlevelemre!

Nézd meg letölthető anyagaimat!

Tanulj és növekedj a tudásanyagaimmal!
5 Versenytárs
Tudj meg többet a versenytársaidról!

Tudj meg többet a versenytársaidról!

Szeretnél többet tudni a versenytársaidról? Íme 5 ingyenes tipp, hogy miként tudj meg róluk többet!
Érdekel / Letöltöm
25 CRM
25 CRM

25 szuper tipp CRM-ekhez

MailerLite, ActiveCampaign vagy éppen HubSpot? Javítsd a CRM rendszered hatékonyságát ezekkel a tippekkel!
Érdekel / Letöltöm
Consent Preferences