Miért érdemes Webflow-ra felépíteni a digitális ökoszisztémádat? Tapasztalatom szerint a Wordpress-es oldalak sebezhetőbbek, nehézkesebb a fenntartásuk, a plug-ineket pedig állandóan frissíteni kellene, de sokszor okoznak gondot. Ezzel szemben a Webflow zárt, biztonságos és könnyen karbantartható.
A Weblow-val ellentétben, a Wordpress alapjai 2003-ban készültek és azóta folyamatosan frissítik ugyan, de a különböző frissítéseket nekünk kell megoldanunk e rendszer esetében. A különböző frissítések biztonságos megoldása érdekében pedig folyamatosan kell egyeztetnünk a webmesterünkkel, ami rendszeres költséggel jár és akik WP-sek, tudják, hogy hát nem mindegyik frissítés tökéletes. Ezzel szemben a Webflow-nál ugyan fizetnünk kell a weboldalért, de nem kell foglalkoznunk a frissítésekkel sem, a rendszer biztonságos és nem omlik össze.
Ahogy a frissítések is kötelező elemei a WP-s oldalaknak, úgy a különböző plugin-ek is, amik azt teszik lehetővé, hogy a különböző funkciókat megfelelően tudjuk üzemeltetni a weboldalunkon: SEO optimalizáció, blog, webshop, fizetés, előfizetési rendszer stb. Ezeket a Webflow egyben tudja, nincs szükség plugin-ekre, amik a különböző frissítések során további frissítéseket igényelnek, ami tovább növeli a sebezhetőséget és a lehetőséget arra, hogy a rendszer összeomoljon. Amúgy, azt szoktam mondani, hogy a WP-s oldalak olyanok, mint Frankeinstein szörnyetege: olcsó, csúnya, erős, de cserébe bármikor széteshet.
A fentiekből következik, hogy az egyes pluginek, frissítések, mind-mind csak növelik a rosszindulatú támadások esélyét a Wordpress-es oldalunk ellen, amiket a különböző plugin gyártók igyekeznek megelőzni, ezért, ha találnak ilyet, akkor kiadnak egy újabb frissítést, amit aztán vagy merünk telepítni és nem omlik össze tőle a rendszerünk - vagy igen. A Webflow, mint bármilyen webes applikáció egyszerű és biztonságos belépéssel működik, feltört Webflow-s oldallal még nem találkoztam vírusos WP-ssel már többször.
Amennyiben megfelelően építjük fel a Webflow-s oldalunkat, az kitűnően gyors és SEO optimalizált lesz, mindenféle plugin és további pluginek használata nélkül is, hiszen a kódot maga a rendszer készíti el nekünk. Nincs szükség pluginekre és mivel egységes egészet alkot, ezért az oldalbetöltés is szuper lesz! Azt, hogy hogyan látják az oldaladat a különböző robotok, a Shema Validátorral és a Google Lighthouse eszközével is tudod ellenőrizni!
Bár elsőnek drágának tűnhet, egy jól működő és könnyen szerkeszthető weboldal gyorsítani fogja a marketinges tevékenységeidet és hatékonyabbá is teszi őket!
Én a legtöbb esetben a GoDaddy-n szoktam vásárolni domaint, amennyiben magyar domainről van szó, akkor a RackHost-ot szoktam használni erre. Még nem volt gondom egyikkel sem. A GoDaddy további előnye, hogy könnyű vele dolgozni Webflow-s környezetben. További hasznos online marketing eszközökről ebben a cikkben olvashatsz.
A Webflow-ban könnyen el tudod érni az alapbeállításokat, ha egy Facebook Ads-et tudsz használni, akkor ezzel sem lesz gondod. Itt az alap SEO beállításokat, custom code-ot, a beküldött űrlapokat (ehhez sem kell külön plugin), a betűtípusokat tudod módosítani. Emellett a Webflow-ban automatikus mentés van, így semmi nem veszik el amit készítesz és a korábbi állapot visszaállítás is egyszerű és gördülékeny. Te is könnyen tudod ellenőrizni a saját oldaladat, hogy a SEO és más alapbeállítások megfelelőek-e a Google Lighthouse és a Schema Validátor segítségével.
A Webflow-val sem könnyű az első pár oldal megtervezése, azonban ha beletanul az ember, remek weboldalakat lehet benne elkészíteni, valamint rengeteg tudásanyag és akár ingyenes sablon is elérhető a rendszerhez, ezek telepítése, használata pedig már sokkal egyszerűbb, mint a Wordpress esetében. Nincs szükség se külön SEO-s eszközre, se űrlap (form) készítőre, ezek mind benne vannak alapból a rendszerben.
Ahogy más eszközök és funkciók, úgy a webshop, a felhasználó kezelés és az előfizetési rendszer megoldások is alapvetően bent vannak a Webflow-ban és ezek használatához nem kell külön telepíteni plugineket. 2024-ben pedig a többnyelvűség kezelése is még gördülékenyebbé válik. Még béta verzióban volt az előfizetési rendszer, amikor felkérést kaptam Fiverr-en keresztül az Amotion weboldal elkészítésére.
Hol érdemes domaint vásárolni? Mire figyelj a beállításoknál? Hogyan működnek a változók (variables) és a stílusok (classes/styles)? Hogyan tölts fel képeket?
Az Amotion segítségével minden hónapban friss, felhasználók által generált tartalomhoz juthatsz (UGC), mindezt a Webflow-ban elkészített előfizetési rendszeren keresztül.
Külföldön már nagyon népszerű a Webflow és más rendszerek is a Wordpresszel szemben, egyszerűségük és megbízhatóságuk miatt.
A Webflow itthon is remek megoldás lehet B2B vagy akár B2C weboldalak számára is, hiszen könnyen kezelhető és megbízható.
Ebben az anyagban öt egyszerű eszközt és tippet találsz arra, hogy miképp teheted jobbá a webshopodat! Használd egészséggel és tölts le most!
Bemutatok pár megoldást, amiknek a segítésgével te is többet tudhatsz meg a versenytársaidról, és arról, milyen a marketingjük, mennyire tudatos, hatékony.
Ügyfeleim elégedettek a Webflow-s weboldalukkal. Ha te is ilyen weboldalt szeretnél, kérj konzultációt, vagy ha egyedül szeretnéd elkészíteni az oldaladat, nézd meg az ingyenes kurzusomat!