Milyen hosszú az ideális? - Húslevestől az embermarketingig
Tartalomgyártási szabályok és szempontok
Még a mesterképzés során beszélgettünk az oktatókkal és a szaktársakkal azon, hogy milyen hosszú cikket, milyen hosszú videót érdemes készíteni, hiszen egyre kevésbé olvasnak az emberek, egyre nehezebb megtartani a figyelmüket. Ezért pedig a rövid videóké és a rövidebb cikkeké a jövő.
Ez még 2017-ben volt az azóta már megszűnt Tudománykommunikáció a természettudományban a mesterszakon, az ELTE-n, én és a szaktársasaim pedig tudománykommunikációt tanultunk, tehát múzeumi kiállítások szervezését, Európai Uniós kutatásfejlesztési projektek kommunikációját, tudományos cikkek írását és videók készítését.
Én akkor is azt képviseltem, hogy olyan anyagokat kell készíteni, amit az emberek végignéznek, végigolvasnak. Úgy kell őket megcsinálni, megírni, hogy az emberek mindig tovább olvassanak, tovább nézzék azt.
Ez szerintem fontos szempont, tudd, hogy kinek készíted a tartalmaidat, tudd, hogy ők meddig fognak figyelni rád. Ha azt szeretnéd, hogy sok emberhez eljusson az, amit mondani akarsz, akkor válassz olyan platformot, olyan tartalmat, és dolgozd fel úgy, hogy az sok emberhez elérjen. Vagy éppen fordítva.
Például:
Nézd meg a többi vállalkozással, marketinggel kapcsolatos történetemet is, vagy olvass utána egy-egy témának az esettanulmányok között!
További érdekes témák:
Török Balázs
Török Balázsnak hívnak, azt szoktam mondani, hogy digitális marketinggel foglalkozom. Azt gondolom ugyanis, hogy az ügyfeleimnek jellemzően valamilyen marketing-sales problémájuk van és emiatt keresnek meg. Erre kínálok nekik megoldást, fejlesztem a digitális ökoszisztémájukat, megoldásaikat. Olvasd el az esettanulmányaimat, vagy nézz bele a tartalmaimba a YouTube-on, TikTok-on vagy írj nekem a LinkedIn oldalalamon!
Ez is érdekelhet:
Someday - Húslevestől az embermarketingig
A legtöbb cég erőforráshiánnyal küzd, ez talán a legjellemzőbb a KKV-kra, míg multinacionális cégeknél erőforrás sokszor lenne, csak a beonódás és a hierarchia, specializálódás és döntési szintek miatt nem jut lehetőség kisebb, kreatívabb projektek megvalósítására.
Good idea! - Húslevestől az embermarketingig
A “Good idea!” van hogy reflektál egy hurrá optimista szcenáriónak, aminél én általában szintén pragmatikusabb, gyakorlatiasabb szoktam lenni, és bizonyos helyzetekben szeretek bőven készülni B és C opcióval is, ha véletlenül az A nem úgy működik, ahogy azt mindenki eltervezte.