WordPress-t sokan ismerik, hiszen régóta velünk van, és rengeteg weboldal működik rajta. Nekem is van pár oldalam, amit WordPress-ben fejlesztek, és persze ügyfeleknél is gyakran találkozom vele. Alapvetően jól használható, de rengeteg bővítményt igényel, ami egyrészt lassítja az oldalt, másrészt folyamatos karbantartást igényel. Ha valaki nem foglalkozik rendszeresen frissítésekkel, könnyen sebezhetővé válhat az oldal.
Az is probléma lehet, hogy sok WordPress fejlesztő csak a felületet ismeri, de a Google-ös eszközök beállításában már elveszik. Pedig ezek nélkül egy modern oldal nem lehet hatékony. Sokszor látom, hogy hiányzik az Analytics, Search Console vagy a Tag Manager, ami komoly hátrány. Ezért mindig azt tanácsolom, ha WordPress mellett döntesz, figyelj arra, hogy ezeket is rendben tartsd.
A Webflow-t én alapvetően azért szeretem, mert nem kell hozzá annyi külső bővítmény. A rendszer jól átgondolt, és az alapfunkciókkal szinte mindent meg lehet oldani, amit egy modern weboldal igényel. Nincsenek frissítési mizériák, nem kell attól félned, hogy egy rosszul sikerült plugin frissítés után eltörik az oldalad. Ráadásul biztonság szempontjából is sokkal stabilabb.
Persze az elején több energiát igényel megtanulni, de ha egyszer átlátod, utána elképesztően gyorsan és hatékonyan tudsz vele dolgozni. Sokan pont ettől ijednek meg elsőre, de azt látom az ügyfeleimen is, hogy később örülnek, hogy belevágtak. És ha mégis webshopot építenél, lehetőség van Webflow-on belül is e-commerce megoldásokra, de én inkább Shopify-t szoktam ajánlani.
Nagyon sokszor látom, hogy vállalkozók úgy indulnak neki egy weboldalnak, hogy igazából nincs kontrolljuk felette. Se a fejlesztés, se a tartalmi változtatások nem állnak a kezükben, csak várják, hogy valaki egyszer megcsinálja. Ebből lesznek a félkész, elavult vagy épp működésképtelen weboldalak. A Webflow-ban az a legjobb, hogy egy kis tanulással te is képes vagy karbantartani, frissíteni, módosítani az oldalad.
Ha pedig komolyan gondolod a vállalkozásod online jelenlétét, ez nem csak kényelmi szempont, hanem konkrét üzleti érdek is. A weboldalad a legfontosabb online értékesítési és ügyfélszerzési eszközöd, ezért szerintem luxus lenne nem uralni, nem érteni.
Mielőtt azt gondolnád, hogy teljesen lebeszélnélek róla, azért elmondom: vannak helyzetek, amikor a WordPress a jobb választás. Ha például egy nagy webshopot szeretnél WooCommerce-el, vagy ha van már egy jól bejáratott WordPress alapú rendszered, akkor nem biztos, hogy megéri teljesen újrakezdeni.
De ha most kezdenél neki, és fontos neked az egyszerűség, a biztonság és az, hogy akár te is bele tudj nyúlni a weboldaladba, én bátran ajánlom a Webflow-t. Ha pedig elakadnál, tudod, hogy segítek – akár tanácsadásban, akár a tanfolyamon keresztül.
Összefoglaló
Ebben a videóban igyekeztem bemutatni neked, hogy mikor jobb választás a Webflow, és mikor érdemes mégis a WordPress mellett maradni. Mindkét rendszernek megvannak az előnyei és hátrányai, de számomra – és sok ügyfelem számára is – a Webflow lett az a platform, amivel gyorsabban, biztonságosabban és üzletileg is hatékonyabban lehet dolgozni.
- -✁- - - - - - - - - - -
Egy modern, SEO-barát weboldal elengedhetetlen egy induló vállalkozás számára, hogy versenyképes maradjon. A Webflow segítségével könnyedén építhetsz olyan weboldalt, amely gyors, reszponzív és könnyen kezelhető – bővítmények és technikai komplikációk nélkül.
Ebben akár én is segíthetek neked kivitelezőként, vagy mentorként, de készítettem egy magyar nyelvű Webflow tanfolyamot is.
Ezeket az anyagokat is ajánlom a figyelmedbe:
🧐Szeretnél többet megtudni korábbi munkáimról? Nézd meg a referenciáimat vagy olvasd el az esettanulmányokat az oldalamon!
📚 Ismerd meg a Webflow rendszerét a Webflow weboldal építő kurzusomon, ha pedig kérdésed van írj Linkedin-en, vagy a weboldalamon keresztül!
- -✁- - - - - - - - - - -
A Webflow egy vizuális weboldalépítő platform, amely lehetővé teszi, hogy kódolási ismeretek nélkül hozzunk létre professzionális, testreszabott weboldalakat. Míg a WordPress bővítményekkel és külső integrációkkal működik, addig a Webflow egy integrált megoldást kínál.