Amikor elkezdesz webflow-ozni, valószínűleg gyorsan belefutsz abba, hogy szeretnéd látványossá és működőképessé tenni az oldaladat – de nem akarsz mindent nulláról megépíteni. A sablonok erre kiválóak, hiszen előre elkészített struktúrákat, dizájnokat, működő elemeket kapsz. A Webflow sablonkönyvtárban pedig bőven találsz fizetős és ingyenes megoldásokat is, amiket könnyen testre tudsz szabni.
A Webflow University is tele van hasznos videókkal, ha nem okoz gondot az angol, bátran nézz bele. Én viszont azt tapasztaltam, hogy sok ügyfél bizonytalan az angol anyagok miatt, ezért is raktam össze a saját, magyar nyelvű tanfolyamomat, ahol nem csak a technikai, hanem SEO és marketing szempontokra is figyelünk.
Az egyik legjobb dolog a Webflow-ban, hogy akár teljesen ingyen is tudsz indulni, hiszen több tucat ingyenes sablon közül választhatsz. Ezek remek alapok lehetnek, főleg, ha most építed az első weboldalad. Az ingyenes verziók gyakran kevésbé csicsásak, viszont tökéletesek ahhoz, hogy megtanuld az alapokat és belerázódj a rendszerbe.
A fizetős sablonok között viszont találhatsz igazi gyöngyszemeket is – gyönyörű dizájnok, letisztult animációk, jól átgondolt struktúrák. Ugyanakkor fontos megjegyezni: ne csak szép legyen, hanem mobilon is jól működjön! Én például ezért is vagyok óvatos a túlzásba vitt animációkkal, mert mobilon ritkán mutatnak jól vagy lassítják az élményt.
Mielőtt kiválasztasz egy sablont, mindig próbáld ki mobilon is! Ma már a látogatók 70-90%-a telefonról nézi meg a weboldaladat, így kulcsfontosságú, hogy ne csak desktopon legyen szép. Sok sablon desktopon nagyon jól néz ki, de mobilon szétesik, vagy nehezen kezelhető – ezt érdemes elkerülni.
Én személy szerint azt is szoktam javasolni, hogy ne félj lementeni egy-egy jól felépített szekciót, blokkot más sablonból is, és azt kombinálni. Így is lehet “legózni” a Webflow-ban, és végül egy olyan oldalt kapsz, ami tényleg a sajátodra szabott lesz.
A Webflow marketplace-ben nem csak sablonokat, hanem úgynevezett “Made in Webflow” példákat is találsz, amik más fejlesztők által készített minták. Ezekből szuper ötleteket tudsz meríteni, sőt, sok esetben akár ingyen le is tudod másolni őket a saját rendszeredbe.
Amit még érdemes megnézni, azok az előre elkészített UI elemek – gombok, menük, űrlapok –, amiket gyorsan beilleszthetsz a projektedbe. Ezekkel rengeteg időt és energiát tudsz spórolni, főleg, ha nem akarsz minden elemet az alapoktól megépíteni.
Ebben az anyagban megmutattam, hogyan tudsz ingyenes és fizetős sablonokkal is dolgozni a Webflow-ban, mire érdemes figyelned a választásnál és hogyan használhatod ki okosan a sablonkönyvtár és a “Made in Webflow” lehetőségeit. Ha most vágsz bele, szerintem kezdd az ingyenesekkel, de ha haladsz előre, bátran keresgélj a fizetős megoldások között is. És ne feledd, mobilon mindig tesztelj!
- -✁- - - - - - - - - - -
Egy modern, SEO-barát weboldal elengedhetetlen egy induló vállalkozás számára, hogy versenyképes maradjon. A Webflow segítségével könnyedén építhetsz olyan weboldalt, amely gyors, reszponzív és könnyen kezelhető – bővítmények és technikai komplikációk nélkül.
Ebben akár én is segíthetek neked kivitelezőként, vagy mentorként, de készítettem egy magyar nyelvű Webflow tanfolyamot is.
Ezeket az anyagokat is ajánlom a figyelmedbe:
🧐Szeretnél többet megtudni korábbi munkáimról? Nézd meg a referenciáimat vagy olvasd el az esettanulmányokat az oldalamon!
📚 Ismerd meg a Webflow rendszerét a Webflow weboldal építő kurzusomon, ha pedig kérdésed van írj Linkedin-en, vagy a weboldalamon keresztül!
- -✁- - - - - - - - - - -
A Webflow egy vizuális weboldalépítő platform, amely lehetővé teszi, hogy kódolási ismeretek nélkül hozzunk létre professzionális, testreszabott weboldalakat. Míg a WordPress bővítményekkel és külső integrációkkal működik, addig a Webflow egy integrált megoldást kínál.