A Google Merchant Center az egyik legfontosabb eszköz, ha webshopot üzemeltetsz, vagy épp most indítanál. A videóban is mutatom, hogy enélkül gyakorlatilag esélytelen, hogy hatékonyan hirdess Google Ads-en keresztül termékeket. Főleg, ha valaki külsős készíti neked a webshopot, vagy egyedi fejlesztésben gondolkodsz, akkor kiemelten fontos, hogy rendesen be legyen kötve és be legyen állítva a Merchant Centered.
Én személy szerint azért is szeretem ezt az eszközt, mert ha jól van használva, nemcsak a kampányok hatékonyságát javítja, hanem versenyelőnyt is adhat – főleg, ha a konkurensed nem figyel oda ezekre. Ha bizonytalan vagy benne, hogy nálad rendben van-e, nyugodtan jelentkezz be egy ingyenes konzultációra, szívesen átnézzük együtt!
Amikor belépsz a Merchant Centerbe, az első dolog, amit nézned kell, hogy minden összekötés (Search Console, Google Ads, Analytics) rendben van-e. Én mindig angolul használom ezeket az eszközöket – nem csak azért, mert így egyszerűbb how-to videókat találni, hanem mert ha később nemzetközi piacra is szeretnél lépni, alapból jól fog jönni, hogy angolul kezelted eddig is.
A termékek feltöltése történhet kézzel is, de ha okosan akarod csinálni (és miért ne akarnád?), akkor érdemes automatikus feedet használni. Így frissülnek maguktól a termékadatok, és nem neked kell kézzel babrálni velük. A videóban meg is mutatom, hogy nálam hogyan jelennek meg az adatok, még akkor is, ha csak saját példát tudok hozni.
Kevesen tudják, hogy a Merchant Center egyik rejtett kincse a versenytársak árazásának figyelése. Igen, a rendszer megmutatja, hogy a te termékeid hogyan teljesítenek árban a konkurenseidhez képest! Ezt sajnos ritkán használják ki a webshopok, pedig brutál jó inputot adhat az árstratégiához.
Én magam is azt látom, hogy sokan inkább „érzésből” áraznak. Ezzel szemben ha tudod, hogy például a hasonló termékek olcsóbbak vagy drágábbak máshol, máris tudsz okosabban dönteni. Ha pedig még figyeled is, hogy milyen kampányokat futtatnak a versenytársaid, azzal még egy lapáttal rátéhetsz a stratégiádra.
Nem elég csak bekötni a Merchant Centert, figyelni is kell rá. Fontos, hogy folyamatosan rendben legyenek a termékek, ne legyenek tiltások, hibák. Ha komoly webshopod van, mindenképp érdemes gondolkodni külső értékelő rendszerek (review menedzserek) használatán is, hiszen ezek a Google Shoppingban is megjelennek, és jelentősen javítják a bizalmat.
A videó végén még elmondom: ha eddig nem foglalkoztál ezzel, akkor itt az idő. A jól beállított Merchant Center nemcsak pénzt hoz, de rengeteg értékes adatot is, amivel pontosabban tudod majd irányítani a webshopod kampányait. Ha szeretnél ebben gyakorlatias segítséget, nézd meg az ingyenes anyagaimat is a weboldalamon.
A Google Merchant Center nem csak egy pipálós feladat, hanem egy kulcsfontosságú eszköz, ha webshopod van. Segít a hirdetésekben, a termékkínálatod optimalizálásában, sőt, még a versenytársakról is rengeteg infót ad. A videóban megmutatom az alapokat, és bátorítalak: ne hagyd kihasználatlanul ezt az eszközt!
- -✁- - - - - - - - - - -
A SEO, azaz a weboldalad vagy webshopod keresőopitmalizálása az egyik legegyszerűbb és legbiztosabb módja, hogy érdeklődőket vonzz az oldaladra. Ehhez érdemes tisztában lenni a SEO alapjaival, de érdemes lehet az olyan alap (és ingyenes) eszközökkel is megismerkedni, mint a Google Search Console.
SEO mellett több hiányosságra is fényt deríthet egy alapos weboldal elemzés, audit. Ilyenkor átvizsgálom az oldaladat, mennyire jól használható molbiltelefonról és laptopról, feltárom a hiányosságokat, problémákat. Emellett egy megfelelő weboldal elemzésnek fontos része a SEO elemzés is. Ehhez vannak ingyenes és fizetős eszközök is.
Ebben a cikkben bemutatok 5 ingyenes SEO elemző eszközt, amit te is használhatsz, hogy többet megtudj az oldaladról. Ezeket az eredményeket érdemes mindig kontextusban kezelni, vannak jó és jónak TŰNŐ adatok, vannak amiken könnyen lehet javítani és vannak, amelyek adottságok és például a webshop motorból erednek.
Éppen ezért helyezek én is nagy hangsúlyt a saját és az ügyfeleim keresőoptimalizálására - tulajdonképpen ennek köszönhetően olvasod te is ezt a cikket. Az alábbiakban találsz pár kiváló példát a referenciáim közül arra, hogy milyen eredményeket lehet elérni keresőoptimalizálással - aminek az első lépése mindig egy SEO elemzés, audit:
Ha szeretnél többet tudni vagy kérdésed lenne, foglalj ingyenes első konzultációs időpontot, vagy írj nekem a Linkedin oldalamon keresztül.
- -✁- - - - - - - - - - -
A keresőoptimalizálás (SEO) és a fizetett hirdetések (PPC) együttes használata az egyik leghatékonyabb módja annak, hogy növeld az online láthatóságodat. Bár sokan azt hiszik, hogy választani kell a kettő között, a valóságban ezek a csatornák remekül kiegészítik egymást.